O historii

            Idziesz przez las. Czujesz magię emanującą z każdego drzewa, moc bijącą od każdego zwierzęcia, które opuściło już swoją norę, wybierając się na nocne łowy. Jest już ciemno, ale jeszcze kilka jasnych promyków zachodzącego słońca przemocą przebija się przez gęstą koronę drzew, złotymi drobinkami unoszącymi się w powietrzu wskazując drogę, którą masz iść. Po chwili i one gasną, a jedynym źródłem światła pozostaje jasna kropka gdzieś w oddali. Kierujesz się w jej stronę.
            Wchodzisz na polanę na grubym pieńku siedzi zgarbiony mężczyzna. W kościstej dłoni trzyma świecę i unosi ją wysoko nad sobą, tak, aby oświetliła zaciekawione twarze dzieci, które siedzą wokół niego. Jest już noc, ale nikt nie wraca jeszcze do domu. Nikt nie chce przepuścić okazji wysłuchania opowieści starca.
            – Której bajki chcecie dzisiaj posłuchać? – pyta, a pomimo że jest już stary, jego głos nie drży ani trochę.
            – O Rosie!
            – O elfach!
            – Nie! Chcemy o księżniczkach!
            – A może dzisiaj opowiem wam nową bajkę? Taką, której jeszcze nie słyszeliście?
            Dzieci zastanawiają się przez chwilę, po czym twierdząco kiwają głowami. Z zaciekawieniem wpatrują się w pomarszczoną twarz starca. Lubią słuchać jego historii. On opowiada te najpiękniejsze – przepełnione magią, emocjami, takie, nad którymi rozmyśla się wieczorami i nocami – choć nie zawsze kończące się dobrze.
            – Dobrze więc. – Uśmiecha się miło, całkiem jak kochający dziadek. – Dzisiaj usłyszycie opowieść o Carli i Obdarzonych.
            Niezauważona przez nikogo siadasz na trawie na skraju lasu i z zaciekawieniem wsłuchujesz się w magiczny głos starca, roznoszący się echem wśród otaczających polanę drzew.

1 komentarz:

  1. Pierwsze koty za płoty, a więc — oto mój pierwszy komentarz na Twoim blogu. Zawsze zaglądam do wszystkich zakładek na stronie i w tym przypadku jestem mile zaskoczona — ta jest wyjątkowa! Zachęca do czytania, a przede wszystkim wzbudza ciekawość. Nie mogę się doczekać aż znajdę dłuższą chwilę aby „usłyszeć” opowieść.
    Pozdrawiam.♥

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Lydia Land of Grafic